searchARA
formKAYIT OL
Uzman Eğitmen Ömer Şentürk
Uzman Olduğu Alan Sosyal Medya

1991 yılı, İstanbul doğumlu olan Ömer Şentürk, ilköğrenimini tamamladıktan sonra orta öğrenimini, Bağcılar Anadolu Yunus Emre Ticaret Meslek Lisesi’nde tamamladı.

Bilgisayar, internet ve teknoloji konularına ilgili olan Şentürk, lise eğitiminde ilgi alanı ve yetenekleri doğrultusunda bilgisayar bölümünü tercih etti. Lise eğitimi sırasında, okuduğu bölümün de katkısı ile yazılım konusuna merak salarak kendini bu alanda geliştirmeyi hedef edindi. Yazılım konusunda eğitimler alarak bu alanda çalışmalar yaptı.

Yazılım alanında yaptığı başarılı çalışmaların ardından sosyal medya reklamcılığına ilgi duyan Ömer Şentürk, zaman içerisinde yazılım alanında iş yapmaktan mutlu olmadığını fark ederek kariyer hedeflerini, günümüzde tüm sektörler için çok önemli olan, satış ve pazarlama, reklam ve tanıtım gibi çok fazla alanı kapsayan sosyal medyaya yönlendirdi.

Dünya nüfusunun % 56’sı, ülkemiz nüfusunun ise % 63 ‘ünün aktif sosyal medya kullanıcısı olduğu, hemen hemen tüm sosyal medya kanallarından satış ve pazarlama yapıldığı dikkate alındığında, günümüzde sosyal medyanın ekonomideki yerinin önemi anlaşılıyor. Kullanıcılarla temas halinde olunan, anında iletişim kurmaya ve geri dönüş almaya olanak tanıyan sosyal medya, satış ve pazarlama konusunda tüm sektörlerin yer alması gereken bir mecradır. Sosyal medya, aynı zamanda reklam alanında hedef kitlelere ulaşmada en etkili yollardan biridir.

Şentürk, tüm bunların bilincinde olarak sosyal medya konusunda çeşitli eğitimler aldı. Aldığı eğitimlere ek olarak tüm dünyada, sosyal medya alanında meydana gelen gelişmeleri yakından takip ederek sürekli kendini geliştirmeye devam etti. Bir turizm firmasında çalışmaya başladığı yıllarda, firmaya ait web sayfalarını yönetti. Aynı firmanın sosyal medya reklamlarını da başarıyla yöneten Ömer Şentürk, her geçen gün yenilenen ve gelişen sosyal medya konusuna yoğunlaşmak ve bu alanda uzmanlaşmak üzere turizm firmasındaki işinden ayrıldı.

Araştırmayı seven, sürekli yenilenmeyi ve kendini geliştirmeyi hedef edinen Şentürk, ilgi duyduğu ilk günlerden itibaren sosyal medyanın ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunun bilincinde olarak bu alana yöneldi. Araştırmaları neticesinde televizyon, radyo ve gazete reklamları gibi gelenekselleşmiş yöntemlerin yerine, sosyal medya reklamcılığının çok daha büyük kitlelere ulaşabildiğini ve çok daha etkili bir yöntem olduğunu gördü.

Sosyal medyayı etkili ve doğru biçimde kullanmak, sosyal medya platformları üzerinden satış kanalları oluşturmak, doğru marka stratejisi yaratmak ve etkili marka tanıtımı yapmak konusunda eğitimler alan Şentürk, firmaların dijital ortamda rakipleri ile girdikleri yarışta geri kalmamaları için sosyal medyanın öneminin bilincinde olarak çalışmalarına bu bilinci yansıttı.

Sosyal medya alanında aldığı eğitimleri, kendi bilgi ve becerileri ile birleştirerek çalışma deneyimi olan turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörler için sosyal medya reklamcılığı alanında çalışmalar yaptı. Yenilikten yana olan tavrı ve gelişmeleri yakından takip etme özelliği ile sosyal medya reklamcılığı alanında keyifle, başarılı işler ortaya koyan Şentürk, 2015 Ekim ayından beri CRM Medya bünyesinde Sosyal Medya Reklam Uzmanı olarak çalışıyor.

Reklamcılığın hayal gücü ile doğrudan ilişkisinin bilincinde olan Ömer Şentürk, hayal gücünün potansiyelinin farkında olarak, başarıya olan inancıyla yöneldiği bu alanda çalışmaktan keyif alıyor. Okumayı, seyahat etmeyi ve sık sık kamp yapmayı çok seven Şentürk, kitaplar ve doğadan ilham alarak bilgilerini zenginleştiriyor ve hobi olarak yaptığı bu faaliyetlerden edindiği bilgi birikimi ve deneyimlerini, çalışma alanı olan sosyal medya reklamcılığı konusunda çok başarılı bir şekilde kullanıyor.

Sosyal medya reklam uzmanlığının yanı sıra e-ticaret girişimcisi olan Ömer Şentürk, sosyal medyayı çok iyi kullanan bir sosyal medya uzmanı olarak e-ticaret alanında da başarısıyla öne çıkıyor.

Sosyal medya reklamcılığında hedef kitle belirleme ve hedef kitleye ulaşma, marka bilinirliği, web sitesi trafiğinin artırılması, müşteri iletişimi ve sonuç olarak satışların artırılması konusunda, deneyimli olan Ömer Şentürk, firmaların taleplerini ve sosyal medya kanallarının gereksinimlerini çok iyi biliyor ve bu talepler doğrultusunda markaların, sosyal medya reklamlarını profesyonelce yönetiyor.

Sektörde uzun yıllar bulunmanın kazandırdığı deneyim ve bilgi birikimini paylaşmaktan çekinmeyen Şentürk, CRM Akademi bünyesinde düzenlenen eğitimlerde, uzmanı olduğu sosyal medya alanında çeşitli eğitimler de veriyor.

Sürekli eğitim ve kendini geliştirme hedefi doğrultusunda lisans eğitimine işletme bölümünde devam eden Şentürk, sosyal medya alanının gerektirdiği şekilde ülkemizde ve dünyada meydana gelen gelişmeleri takip ederek, sektörde yenilikçi çözümler üretiyor.

Web sitesi: www.omersenturk.com.tr
Sosyal Medya
  • sosyal medya
  • sosyal medya
  • sosyal medya
FOTOĞRAFLAR
DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ
FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM