searchARA
formKAYIT OL
Uzman Eğitmen Oytun Erbaş
Uzman Olduğu Alan Nöro Bilim

Fizyoloji bilim dalında doçent doktor olarak farklı üniversitelerde öğretim üyeliği yapan Oytun Erbaş, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri Illinois eyaletindeki “Experimental Medicine” ve Gebze-Kocaeli&Tübitak Teknoloji Geliştirme bölgesindeki Deneysel Tıp İlaç ARGE Laboratuvarları’nın kurucusudur.

15 Kasım 1978 tarihinde İzmir’de doğan Oytun Erbaş 2001 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden dönem ikincisi olarak mezun olmuştur. TUS’ta 7 kez derece yapan Oytun Erbaş, doçent doktor farklı üniversitelerde fizyoloji bilim dalında olarak sinirbilim, biyolojik psikoloji, fizyoloji ve fizyopatoloji dersleri vermektedir.

Uluslararası dergilerde 100’den fazla bilimsel makalesi yayınlanan Oytun Erbaş, yaptığı deneysel çalışmalarla, Uluslararası Otolojik Cerrahi Derneği’nden Kulak Burun Boğaz Hastalıkları dalında Pulitzer Ödülü ve Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Derneği’nden Jacques Duparc Ödülü’nün sahibi olmuştur. Erbaş, ayrıca Istanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Medicine ve Istanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Transplantation dergilerinin yayın sekreterliği ve yayın editörlüğü görevini yürütmektedir.

Çalışma alanları inflamasyon ve psikiyatrik ilişkiler, oksitosin etkileri, epilepsi mekanizmaları ve tedavisi, nörogelişimsel bozukluklar (otizm) ve tedavisi, diyabetik nöropatide nöroprotektif ilaç denemeleri olan Oytun Erbaş, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Web sitesi: www.oytunerbas.com.tr
Sosyal Medya
  • sosyal medya
  • sosyal medya
  • sosyal medya
FOTOĞRAFLAR
DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ
FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM